Poznáte to, keď sa potešíte, že vám niekto volá? A keď sa pozriete do telefónu, tak zistíte, že ten niekto je nejaké neznáme číslo, ktoré neveští nič dobré. Možno je to len omyl, ale to nezistíte, kým to nezdvihnete. Ako sa ale potom vymotáte z toho kolotoča, keď vám pani na drôte začne o dušu niečo ponúkať? Možností je viacero:
1. Nezodvihnete vôbec.
Najjednoduchšia a najúčinnejšia pomoc v takýchto prípadoch. V tomto prípade sa však nedozviete kto vám to vlastne volal. Čo keď to bola babka, ktorá volá od susedy, pretože si nevie dať nabiť telefón? Alebo čo keď vám volá dávno stratený kamarát, ktorý našiel niekde v papieroch zahrabané vaše číslo? Keď mu nezodvihnete nadobudne dojem, že to číslo už neplatí a vy sa s ním neskontaktujete. A taká šanca…
2. Vyhovoríte sa, že nemáte čas na telefonovanie a potom už nezodvihnete.
Rýchlo vyzistíte o koho sa jedná a keď vám začne pani na drôte niečo ponúkať, tak sa ospravedlníte, že ste v práci a nedá sa vám dlho volať. Ak sa vás opýta, či vám môže zavolať neskôr, kľudne odpovedzte pravdivo. Pani je zvyknutá na rôzne odpovede, tak sa nemusíte báť, že jedno NIE ju vyvedie z miery.
3. Rýchlo pozriete na internete, kto vám to volá.
Keď napíšete dané číslo do googlu rýchlo zistíte, či ho už niekto ohodnotil a či nemá náhodou zlé recenzie. Ľudia tam zvyknú písať aj rôzne komentáre s tým o čo sa jedná a čo na danom čísle ponúkajú.
4. Slušne odmietnete.
Vypočujete si celú ponuku a slušne odmietnete s tým, že momentálne nič také nepotrebujete. Nemusíte opisovať svoje dôvody dopodrobna, len si pamätajte, že akékoľvek zaváhanie si pani na druhej strane môže vyvodiť ako váš potenciálny záujem a bude bojovať ďalej o vašu kúpu daného produktu.
5. Možno vás ponuka naozaj zaujme, prípadne mu môžete povedať, nech vám pošle viac informácii do emailu.
Povedať, že možno by u vás záujem aj bol, ale poprosili by ste si viac informácii do emailu. Poskytnete síce svoj email, ale v elektronickej pošte je jednoduchšie niekoho odmietnuť ako do telefónu, nehovoriac o tom ako zle sa odmieta pri osobnom stretnutí. Hovorí sa, že túto prácu musia vykonávať len ľudia bez chrbtovej kosti.